Blog

Kampania 2x2

Kampania 2x2

„Kampania 2x2”, czyli zachęcamy dzieci i rodziców do mycia zębów 2 razy dziennie przez 2 minuty. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem próchnicy u dzieci i wskazanie na proste rozwiązania, które minimalizują ryzyko jej powstania. Regularne mycie zębów rano i wieczorem, odpowiednia dieta z ograniczeniem cukrów prostych i systematyczne kontrole stomatologiczne mogą znacząco obniżyć ryzyko pojawienia się próchnicy u dzieci.

Próchnica zębów jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób przewlekłych u dzieci i młodzieży na całym świecie. Mimo coraz lepszej znajomości jej przyczyn, sposobów zapobiegania, a także dostępności środków profilaktycznych, jej częstość występowania nie maleje. Polska znajduje się w czołówce krajów o największej częstości występowania próchnicy. Według danych epidemiologicznych pozyskanych w ramach programu „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2016–2020”, próchnica dotyka aż 41,4% dzieci w wieku 3 lat oraz 81,6% dzieci w wieku 6 lat. Największy wzrost występowania próchnicy zaobserwowano u dzieci między  5 a 7 rokiem życia.

Kampania 2x2”

W odpowiedzi na dane statystyczne dotyczące częstości występowania próchnicy wśród dzieci, inicjujemy społeczną akcję promującą profilaktykę próchnicy. Celem Kampanii 2x2 jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej poprzez promocję szczotkowania zębów 2 razy dziennie przez 2 minuty. Badania potwierdzają, że regularne szczotkowanie zębów 2 razy dziennie przez 2 minuty istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy, a także pomaga wyrobić nawyk mycia zębów u dzieci.

Zachęcamy do śledzenia aktywności na naszym profilu na Instagramie @brush_baby_polska i do zapoznania się z zakładką Kampania 2x2

Kampania 2x2

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaloguj się

Megamenu

Twój koszyk

Brak produktów