Blog

Nowa pasta do zębów z Rakietą! Jagodowa, 3+

Nowa pasta do zębów z Rakietą! Jagodowa, 3+

Przedstawiamy nasz nowy produkt. Naszą nowością jest pasta do zębów z rakietą o atrakcyjnym, jagodowym smaku. Pasta zawiera fluor w ilości 1350 ppm F i dodatkowo ksylitol.

Nasza nowa pasta do zębów z rakietą zawiera fluor w bezpiecznym i rekomendowanym przez towarzystwa stomatologiczne stężeniu. Dodatek ksylitolu wspiera działanie fluoru.

Jagodowy smak jest delikatny i atrakcyjny dla dzieci. Pasta dostępna jest w wygodnej tubce o pojemności 50 ml. Grafika naszej nowej pasty nawiązuje do grafiki szczoteczki sonicznej KidzSonic z rakietą. Te dwa produkty to doskonały duet wspierający dzieci (i ich rodziców) w walce z próchnicą.

pasta do zębów z rakietą i szczoteczka soniczna KidzSonic z rakietą

Pasta jest już dostępna w naszym sklepie online oraz w ofercie dystrybutorów.

Dlaczego warto używać pasty do zębów z fluorem?

Fluor korzystnie wpływa na zęby, co jest udowodnione licznymi badaniami. Jego działanie polega na zapobieganiu próchnicy i zdolności do leczenia wczesnych zmian chorobowych.  Jednym z najpopularniejszych sposobów dostarczenia fluoru jest używanie past do zębów z jego zawartością.

Profilaktykę fluorkową, obok właściwej diety i higieny jamy ustnej, uznaje się za podstawową metodę zapobiegania próchnicy zębów u dzieci. Znajduje to odzwierciedlenie w stanowisku Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), które rekomendują profilaktyczne stosowanie fluorków, podkreślając ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Aktualne polskie zalecenia odnośnie do stosowania past do zębów z fluorem zawarte są w dokumencie z dnia 4 kwietnia 2019, który stworzyli eksperci w dziedzinie stomatologii dziecięcej i pediatrii. Jego aktualizację przewiduje się najpóźniej 5 lat od daty powstania.

Warunkiem bezpieczeństwa past do zębów z fluorem jest przestrzeganie zalecanych ilości pasty i nieprzekraczanie zalecanego stężenia fluoru w paście. Nie przestrzegając tych zasad, narażamy dziecko na przedawkowanie fluoru, które może doprowadzić do fluorozy (nieprawidłowość rozwojowa szkliwa), a nawet zatrucia.

Z tego względu nie należy pozostawiać dzieci samych podczas mycia zębów. To rodzice odmierzają pastę i aż do 8-10 roku życia doczyszczają zęby po dziecku. W kolejnych latach rodzice nadzorują mycie. Pozostawienie dzieci samych może prowadzić do nakładania zbyt dużych ilości pasty i jej połykania. Dzieci należy stopniowo uświadamiać, że pastę trzeba wypluwać i nie wolno jej połykać.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaloguj się

Megamenu

Twój koszyk

Brak produktów