Blog

Zajączek u dentysty - rozmowa z autorką książki lek. dent. Pauliną Kosiniak-Kamysz

Zajączek u dentysty - rozmowa z autorką książki lek. dent. Pauliną Kosiniak-Kamysz

Podczas krótkiej rozmowy w ramach cyklu Live ze Specjalistą przedstawiamy nowość czytelniczą dla najmłodszych - książeczkę "Zajączek u Dentysty".

Tak na prawdę, to było chyba pierwsze spotkanie autorskie. Lek. dent. Paulina Kosiniak-Kamysz opowiedziała o swojej książce, która ma na celu oswoić dzieci z gabinetem stomatologicznym, jak i w ogóle z higieną jamy ustnej. "Zajączek u dentysty" to wyjątkowa pozycja dla dzieci, która nie dość, że jest piękna dzięki przecudnym grafikom Gabrieli Cichowskiej, to edukuje najmłodszych w tak ważnym temacie, jakim jest higiena jamy ustnej.

Rozmowa została zapisana na naszym Instagramie i w każdej chwili możecie ją odsłuchać:

- zapis rozmowy z Pauliną Kosiniak-Kamysz na IGTV

Dowiecie się z niej skąd pomysł powstania takiej książki, jak wyglądał proces twórczy i co miało największe znaczenie przy tworzeniu "Zajączka u dentysty".

Brush Baby jest partnerem tej publikacji. Zajączek w książeczce myje zęby naszą szczoteczką soniczną BabySonic Pro w kolorze żółtym i pastą do zębów z zawartością 1000ppm fluoru (zgodnie z zaleceniami towarzystw stomatologicznych). Jednak nie to jest najważniejsze - jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną i wierzymy, że poprzez takie działania jesteśmy w stanie dotrzeć do dzieci i ich rodziców, informować i edukować jak dbać o zęby.

Nawet najlepsza szczoteczka do zębów, która świeci, wibruje, tańczy i śpiewa niewiele zdziała, jeśli będzie stała na półce w łazience. Najważniejsze jest działanie, regularne mycie zębów rano i wieczorem, a także odpowiednia dieta i kontrole stomatologiczne. I o tym właśnie jest ta książeczka.

Do książki powstał także poradnik dla rodziców Jak dbać o zęby dziecka?, który można pobrać z naszej strony, jak również ze strony Wydawnictwa Kinderkulka. Jesteśmy przekonani, że spodoba się i rodzicom i dzieciom (bo jest w nim również interesująca część dla dzieci - zadania do wykonania).

Rozmowa jest też zapowiedzią długo wyczekiwanej premiery książeczki, 4 czerwca 2022 w Villa Nova Dental Clinic na warszawskim Wilanowie.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaloguj się

Megamenu

Twój koszyk

Brak produktów