Blog

Informacja o wycofaniu ze sprzedaży pasty do zębów 0-2 bez fluoru

Informacja o wycofaniu ze sprzedaży pasty do zębów 0-2 bez fluoru

Szanowni Państwo, informujemy o wycofaniu ze sprzedaży pasty do zębów bez fluoru dedykowanej dzieciom w wieku 0-2 lat. Poniżej przedstawiamy powody rezygnacji z dystrybucji tego produktu.

Pasta bez fluoru była dedykowana dzieciom w wieku 0-2, jednak zgodnie z zaleceniami specjalistów z dziedziny stomatologii, stosowanie pasty bez fluoru nie jest polecane. Rekomenduje się stosowanie pasty z fluorem od pierwszego ząbka.

Fluor korzystnie wpływa na zęby, co jest udowodnione badaniami . Jego działanie polega na zapobieganiu próchnicy i zdolności do leczenia wczesnych zmian chorobowych.  Jednym ze sposobów dostarczenia fluoru jest używanie past do zębów z jego zawartością.

Profilaktykę fluorkową, obok właściwej diety i higieny jamy ustnej, uznaje się za podstawową metodę zapobiegania próchnicy zębów u dzieci. Znajduje to odzwierciedlenie w stanowisku Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Światowej Federacji Dentystycznej (FDI), które rekomendują profilaktyczne stosowanie fluorków, podkreślając ich skuteczność i bezpieczeństwo.

Aktualne polskie zalecenia odnośnie do stosowania past do zębów z fluorem zawarte są w dokumencie z dnia 4 kwietnia 2019. Stworzyli go eksperci w dziedzinie stomatologii dziecięcej i pediatrii. Jego aktualizację przewiduje się najpóźniej 5 lat od daty powstania.

Nawiązując do zaleceń Towarzystw Stomatologicznych i Pediatrycznych informujemy, że w trosce o zdrowie zębów naszych klientów, wycofujemy ze sprzedaży pasty do zębów bez fluoru. Pastę do zębów dla dzieci w wieku 0-2 lat z Jeżykiem o smaku truskawkowym będziecie Państwo mogli kupić jedynie u naszych dystrybutorów do wyczerpania zapasów. Wierzymy, że ta decyzja jest słuszna i jako marka społecznie odpowiedzialna, aktywnie promujemy zalecenia specjalistów w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

pasty do zębów z fluorem Brush Baby

W naszej ofercie pozostaje pasta do zębów o obniżonej zawartości fluoru do 500 ppm F o smaku jabłkowo-miętowym. Dedykujemy ją dzieciom w wieku 0-2 lat, które nie potrafią wypluwać pasty i chętnie ją zjadają. Pozostałym rodzicom rekomendujemy pastę z króliczkiem o smaku jabłkowo-miętowym i 1000 ppm F. To jedna z najczęściej polecanych past do zębów dla dzieci przez specjalistów, również tych aktywnych w sieci (np. zestawienie Matki Aptekarki lub rekomendacja Matki Dentystki).

Warunkiem bezpieczeństwa past do zębów z fluorem jest przestrzeganie zalecanych ilości pasty i nieprzekraczanie zalecanego stężenia fluoru w paście. Nie przestrzegając tych zasad, narażamy dziecko na przedawkowanie fluoru, które może manifestować się jako fluoroza (nieprawidłowość rozwojowa szkliwa) oraz zatrucia ostre i przewlekłe.

Z tego względu nie należy pozostawiać dzieci samych podczas mycia zębów. To rodzice odmierzają pastę i aż do 8-10 roku życia doczyszczają zęby po dziecku. W kolejnych latach rodzice nadzorują mycie. Pozostawienie dzieci samych może prowadzić do nakładania zbyt dużych ilości pasty i jej połykania. Dzieci należy stopniowo uświadamiać, że pastę trzeba wypluwać i nie wolno jej połykać.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaloguj się

Megamenu

Twój koszyk

Brak produktów